Daniel Boulud’dan Uluslararası Sous Vide Günü’ne özel demo

Profesyonel mutfakların vazgeçilmez tekniklerinden sous vide, uluslararası bir etkinlikle kutlanmaya hazırlanıyor. Uluslararası Sous Vide Günü olarak adlandırılan ve aynı zamanda tekniğin yaratıcısı Dr. Bruno Goussault’un doğum günü de olan 26 Ocak’ta gerçekleştirilecek sanal kutlamada Michelin yıldızlı şef Daniel Boulud sevilen tariflerini ve tekniğin püf noktalarını konuklarla paylaşacak.

Fransızcada “vakum altında” anlamına gelen Sous Vide, 26 Ocak’ta uluslararası bir etkinlikle kutlanıyor. Peki nedir bu Sous Vide?

Sous Vide, gıdaların bir torba içinde vakumlanarak sızdırmaz hale getirilmesi ve belirli bir sıcaklığa ayarlanmış bir su banyosunda pişirilmesi işlemi. Bu teknik etlerin homojen bir şekilde pişmesini sağlıyor bu nedenle de hem profesyonel mutfaklarda hem de evlerde giderek daha popüler hale geliyor. Sous Vide araçları ve teknikleri konusunda uzmanlaşmış uluslararası bir gıda şirketi olan Cuisine Solutions Inc. ise bir sanal bir etkinlikle Uluslararası Sous Vide Günü’nü kutlamaya hazırlanıyor. Bu gün aynı zamanda “Sous Vide’in Babası” olarak görülen Dr.Bruno Goussault’un da 80. doğum günü.

Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan sanal etkinlikte konuklara birçok tarifle sous vide tekniğinin evrimi anlatılacak. İki Michelin yıldızlı Daniel Boulud da etkinliğin konuklarından biri. Konuklar Boulud’un birçok tarifini evde yeniden yaratma fırsatına sahip olacaklar.

Sous Vide tekniğinin yaratıcısı olarak görülen Dr. Goussault, aynı zamanda Mutfak Araştırma ve Eğitim Akademisi CREA’nın da kurucusu. CREA’da Thomas Keller, Daniel Boulud, Yannick Alléno, Joel Robuchon ve Anne-Sophie Pic gibi Michelin yıldızlı şeflere sous vide pişirme uygulamalarını öğreten Goussault, dünya çapındaki üç Michelin yıldızlı şeflerin yüzde 80’inden fazlasına eğitim verdi.

Herkese açık olan sanal etkinliğe katılmak isteyenler Uluslararası Sous Vide Günü tarifleri için önceden çevrimiçi kayıt yaptırabilir.

Sosyal Medya'da Paylaşın