Cunda Despot Evi huzurlu bir dinginliğin tazeliğiyle yeni yılı karşılıyor

Tarihi dokusu, özel dekorasyonu ve ev rahatlığındaki konforlu odalarıyla Cunda Despot Evi, yılbaşı gecesine özel ayrıcalıklı konaklama seçenekleriyle misafirlerinin yeni yıl heyecanlarına ortak oluyor. Yıl boyunca kapılarını misafirlerine açık tutan Despot Evi, tüm hijyen ve sosyal mesafe kurallarının uygulandığı ortak alanlarıyla yılbaşı akşamında da dünya mutfağından örnekler sunan restoranı 1862 ile misafirlerini ağırlayarak özel bir konaklama deneyimi sunuyor.

Cunda adasının simgelerinden biri olan Despot Evi, kolay ulaşımı ile büyükşehirlerin temposundan uzak yeni yılı karşılamak isteyenleri tarih ve huzurla bir araya getiriyor. İçinde bulunduğu atmosferin dokusuyla uyumlu mimarisi, mükemmel manzarası ve konforlu odaları ile Despot Evi yeni yılı karşılarken tarihi bir yolculuk yaşatıyor.

Denize nazır konumuyla Despot Evi, 6’sı süit olmak üzere zarafet ve konforu bir arada sunan her biri farklı özelliklere sahip 28 odası ile yeni yılın ilk sabahına tarihi bir konakta uyanmak isteyenlerin adresi oluyor. Yeni yıl gecesini ise Despot Evi restoranı 1862’nin şefi Fırat Siriş’in özenle hazırladığı kestaneli iç pilav ve hindi yanı sıra geceye özel bal kabağı tatlısının yer aldığı menü renklendiriyor. Geniş ortak alanlara sahip Cunda Despot Evi, yeni yıl sabahı havuz başında, deniz kenarındaki konumuyla Cunda manzarasıyla yeni umutları misafirleriyle paylaşıyor. Akşamları şömine başında kestane keyfiyle sıcacık bir yuva olan Cunda Despot Evi’nin isteyen misafirleri bahçe bölümünde ateş başında sıcak şarap eşliğinde buluşuyor.

Cunda Despot Evi’nin benzersiz atmosferini yansıtan Sarnıç bölümünde yer alan odaları ise kalabalık aile veya arkadaş grubuna yılbaşını birlikte kutlama imkanı sunuyor. Geniş aile ya da arkadaş grupları, yılın her döneminde unutulmaz bir tatil deneyimi için özel grup rezervasyonu ayrıcalıklarından da yararlanabiliyor. Tüm hijyen tedbirlerinin alındığı ve sosyal mesafe koşullarına uygun bir şekilde hizmet sunan Despot Evi, geçen yılı ardında bırakarak 2021’i yeni umutlar ve dileklerle karşılamak isteyen konuklarını bekliyor.

Cunda Despot Evi Hakkında

1862 yılında Cunda’ya gelen “Despot” (din adamı) tarafından inşa edilen Despot Evi, 150 yılı aşkın tarihinde Osmanlı Devleti’nde Hükümet Binası, Kurtuluş Savaşı döneminde Öksüzler Yurdu devam eden süreçte film seti gibi amaçlarla kullanıldı. Uzun süre metruk ve kullanılamaz bir hale gelen bina 2015 yılında Kültür Bakanlığı’ndan kiralandı. Tarihi simgesel yapı, özgün dokusuna zarar vermeden iş adamı İsmail Polat tarafından restore edildi. 2019’a gelindiğinde restorasyon uygulama tamamlanarak, Despot Evi kapılarını açtı.

Sosyal Medya'da Paylaşın