Craft Guild of Chefs 2021’de Ulusal yılın şefi ödülü Thomas Swaby’ın

Şef Thomas Swaby, Londra Everyman Cinema’da düzenlenen Craft Guild of Chefs final yarışmasının VIP gösteriminde Craft Guild of Chefs Ulusal Yılın Şefi ödülünü kazandı.

150’den fazla konuk Swaby’nin maitake chawanmushi, mantar ketçap, kavrulmuş maitake, nasturtium, salamura enoki ve mantar çayı dahil olmak üzere üç çeşit menüsünü jüriye sunmasını izledi. Şefin ana yemeği, Orkney, yanmış elma püresi, ıspanak, Chardonnay sirke püresi, elma, arpacık soğanı soslu bir İngiliz domuzuydu.

Fort William’daki Inverlochy Kalesi’nde baş şef olan Swaby, kısa süre sonra altı aylığına Karayipler’de yeni görevine başlayacak. İkinciliği çok yakından ikinci sırada tamamlayan Sussex, East Grinstead’deki Gravetye Manor’da sous şefi Adam Smith ile Londra’daki Beaumont otelinin yönetici şefi Ben Boeynaems üçüncü sırada yer aldı.

Şef Swaby şunları söyledi: “Ulusal Yılın Şefi, Birleşik Krallık’taki en prestijli yemek yarışmasıdır ve bu, yemek yaptığımız jürilerin kalitesine de yansır, bu yüzden bu unvanı kazanmak mutlak bir ayrıcalıktır.”

Sosyal Medya'da Paylaşın