Clare Smyth’in ilk uluslararası restoranı Oncore by Clare Smyth açıldı

Birleşik Krallık’ta üç Michelin yıldızına sahip ilk ve tek İngiliz kadın şef olan Clare Smyth, ilk uluslararası restoranı Oncore by Clare Smyth’in kapılarını Crown Sydney’de açtı. Açılışı birçok kez ertelenen restoran, sürdürülebilir gıdanın en güzel örneklerini Sidney Limanı’nın muhteşem manzarasında misafirlerine sunacak.

Clare Smyth’in Londra restoranı Core, açıldığı yıl eleştirmenlerden tam puan alarak The Good Food Guide’e giren ilk restoran oldu. Sürdürülebilir gıdaya önem veren ve Core’un izinden giden Oncore, Crown Sydney’in 26. katında yer alıyor ve Sidney Limanı’nın en güzel manzaralarından birine sahip. İlk uluslararası restoranı hakkında konuşan Clare Smyth,  “Crown Sydney, şehir için birinci sınıf bir yemek mekanı ve dünyanın en güzel yerlerinden birine bakan bu mugteşem konumda ilk Avustralya restoranımı açacağım için çok heyecanlıyım. Kariyerimin başlarında Avustralya’da yaşamış ve seyahat etmiş biri olarak, evden uzakta bir ev ve restoran için mükemmel bir yer gibi geliyor” dedi.

Oncore’un menüsünde, Smyth’in Londra restoranı Core’un klasik lezzetlerinden biri olan ‘Potato and Roe’ da yer alıyor. Restoranda ayrıca limanda ve çevresinden ilham alan benzersiz Sydney lezzetleri de olacak. Başlangıçta 2021’in başlarında açılması planlanan Oncore, pandemi koşulları nedeniyle birçok kez ertelenmişti. Tüm dünyanın heyecanla beklediği açılış bugün sonunda gerçekleşti.

Sosyal Medya'da Paylaşın