Chivas CEO’su, hükümeti İskoç viski sektörünü desteklemeye çağırıyor

Chivas Brothers CEO’su Jean-Christophe Coutures, İskoç viski sektörünün Covid-19 ve transatlantik tarifelerinin etkisinden kurtulmak için daha fazla devlet desteğine ihtiyacı olduğunu söyledi. Pernod Ricard’ın altı aylık sonuçlarının yayınlanmasının ardından, Chivas Brothers’ın başkanı ve CEO’su Coutures, 3 Mart’ta yapılacak olan bütçe görüşmesinde “güçlü bir şekilde hükümet desteği çağrısında bulunacağını” söyledi.

Scotch viski endüstrisi, koronavirüs salgını ve ABD’nin koyduğu tarifelerin etkisiyle sarsıldı ve son on yılın en düşük seviyesine geriledi. Chivas Brothers’ın 2020’nin ikinci yarısında organik satışları Fransa, İspanya ve Güney Afrika gibi pazarlarda düşüşlerle %10 düştü.

Sektörün karşılaştığı zorluklara rağmen Coutures, ticari ilişkileri geliştirerek İskoç endüstrisini canlandırma olasılığının da altını çizdi. ABD ile daha iyi ilişkiler geliştirme şansını ve İngiltere hükümetlerinin Avustralya ve Hindistan gibi ülkelerle yeni serbest ticaret anlaşmaları (FTA) geliştirebileceğini belirtti.

Sosyal Medya'da Paylaşın