Chicago’nun sanatçılardan esinlenen tadım menüsü restoranı: Esmé

Esmé için bekleyiş neredeyse bitti. Açılış günü 17 Ağustos olarak açıklanan restoran için rezervasyonlar başladı. Jenner Tomaska’nın merakla beklenen restoranı, lezzet ile sanatın iç içe geçtiği farklı bir deneyim sunuyor.

Tomaska ​​ve eşi Katrina Bravo, Lincoln Park’a farklı türde bir kaliteli yemek restoranı sunmak istiyor ve yerel sanatçılarla iş birliği yaparak özel yemekler yaratıyor. Tomaska, Ekim ayında Esmé’de sanatçıların çalışmalarını sergileyeceklerini söylüyor. Bu ortak akşam yemeklerinde birçok sanatçının çalışmalarını sergileyerek satışların bir kısmını bir hayır kurumuna bağışlamayı planlıyorlar.

Esmé’nin imza yemeklerinden biri, şimdiden adını duyuran tuzlu samur. Ürün, Esmé’nin tabaklarını yapan Aron Fischer’den ilham alınarak hazırlandı. Odun külüyle boyanan tabakların görselini yemeğine uyarlamak isteyen Tomaska, tuzlu samurda kiraz ağacı külünü kullanarak tütsülenmiş bir tat yakalıyor. Lezzetli akşam yemeklerini sanatla buluşturan Esmé, 17 Ağustos’tan itibaren farklı tadım menüsü ve ambiyansıyla misafirlerine yeni bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın