Çekirdekten Geleceğe Yetenek Gelişim Programı’nda yeni dönem başlıyor

Dünyanın sayılı kahve, kakao ve endüstriyel çikolata üreticileri arasında yer alan Altınmarka Grubu, bu yıl da “Çekirdekten Geleceğe” yetenek gelişim programıyla kapılarını üniversiteli gençlere açıyor. Mühendislik ve İktisadi İdari Birimler Fakültelerinde 4. Sınıfta okuyan ya da yüksek lisans eğitimi gören, not ortalaması 2,50 ve üzerinde olan öğrenciler, 31 Aralık tarihine kadar cekirdektengelecege.com adresinden programa başvuru yapabiliyor.

Türkiye’nin lider kuruluşlarından Altınmarka Grubu’nun üniversite öğrencilerinin yeteneklerini geliştirmesi, iş hayatına atılmadan önce deneyim kazanması, perakende sektörüyle tanışması için hazırladığı “Çekirdekten Geleceğe” yetenek gelişim programı için 2022 yılı başvuruları başlıyor. Programı kazananlar Altınmarka Grubu çatısı altında yer alan dünyanın sayılı kakao ve endüstriyel çikolata üreticileri arasındaki Altınmarka’da, “Hepimizin Ortak Noktası” söylemiyle misafirlerine birbirinden özel lezzetler sunan Kahve Dünyası Genel Merkezi’nde, Detay Fabrikaları’nda ve Altınmarka Genel Merkezi’nde bilgi teknolojileri, muhasebe/finans, Ar-Ge, kategori, pazarlama, e-ticaret gibi departmanlarda deneyim kazanma şansı elde ediyor. Geçen yıl 1.648 kişinin başvurduğu “Çekirdekten Geleceğe” programına kabul edilen 16 kişiden üçü şu anda Altınmarka Grubu’nda CRM Uzman Yardımcısı, Ar-Ge Mühendisi ve Pazarlama Uzman Yardımcısı olarak görev alıyor.

Altınmarka Grubu “Çekirdekten Geleceğe” yetenek geliştirme programı ile Mühendislik, İktisadi İdari Birimler Fakültelerinde 4.sınıfta veya yüksek lisans programında eğitim hayatına devam eden gençlere, okulda edindikleri teorik bilgileri, gerçek projelerde yer alarak pratikte deneyimleyebilme olanağı sunuyor. Program sayesinde, öğrenciler bölümleriyle ilgili iş alanlarını yakından tanıyıp kariyer yolculuğunu mezun olmadan önce şekillendirebilecekleri gibi meslek profesyonelleri ile gerçek projelerde çalışma imkânı yakalayarak iş disiplini edinme fırsatı da buluyor.

Geçen yılın katılımcıların üçü Altınmarka Grubu’nda işe başladı

2021 yılında “Çekirdekten Geleceğe” yetenek gelişim programına katılan 16 aday, Mart ayında başladıkları eğitimlerini Haziran’da proje ödevleriyle tamamladı. Hazırlanan projeler üst düzey yöneticilerin ve mentörlerin katılımıyla dinlendi. Sunumlar sonrası seçilen 3 kişi Altınmarka Grubu Ailesine CRM Uzman Yardımcısı, Ar-Ge Mühendisi ve Pazarlama Uzman Yardımcısı olarak katıldı.

Programa katılan gençler stajlarını İstanbul’daki fabrikalar ve merkez ofiste yapacak

7 Şubat-3 Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek “Çekirdekten Geleceğe” yetenek gelişim programına katılan gençler, stajlarını okul ve sınav programına göre mentörleriyle görüşerek belirleyecekleri iki gün İstanbul’daki fabrikalarda veya merkez ofiste yapacak. Program sonunda görev yaptıkları departmandaki mentörleri tarafından verilen bitirme projesini tamamlayacak. Bu sayede programa katılan öğrenciler; kurum kültürünü ne kadar içselleştirdiği, neler öğrendiği, hangi yönlerini geliştirdiğini gösterme fırsatını yakalayacak. Ayrıca beğenilen bitirme projeleri, Grup bünyesinde hayata geçirilmek için değerlendirilecek. Yapılan mülakat ve değerlendirmenin ardından programa kabul edilen tüm gençlerin sigorta primleri ödenecek, ayrıca öğrenciler yol ve yemek gibi yan haklara da sahip olacak. Çekirdekten Geleceğe programına katılmak isteyen gençler başvurularını 31 Aralık 2021 tarihine kadar cekirdektengelecege.com adresinden yapabilecek.

Sosyal Medya'da Paylaşın