Cedric Grolet, 2022’de ilk Londra pastanesini açacak

Fransız pasta şefi Cedric Grolet, Fransa dışındaki ilk pastanesini 2022’nin başlarında açmaya hazırlanıyor. Londra’daki Berkeley Hotel’de açılacak olan pastane, konukların şefleri çalışırken izleyebilecekleri açık mutfak konseptine sahip olacak.

Paris’te Alain Ducasse’ın iki Michelin yıldızlı restoranına ev sahipliği yapan Le Meurice Hotel’de yönetici pasta şefi olan Grolet, erimiş ganaj dolgulu gerçekçi meyve tatlıları ve narin çiçek desenli pastalarıyla büyük beğeni topluyor. Cedric Grolet, şimdi bu sevilen lezzetlerini Londra’ya taşımaya hazırlanıyor. Berkeley Hotel’de yer alacak olan kendi adını taşıyan pastanesinde Grolet’in meyve ve çiçek kreasyonlarının yanı sıra hamur işleri, mezeler ve yeni tasarımlar da misafirlere sunulacak.

Londra’daki ilk pastanesinin açılışından duyduğu heyecanı paylaşan Cedric Grolet, “Londra’daki açılış benim için anıtsal bir olay. İlk kez Fransa dışında olacağız ve Londra – özellikle ileri görüşlü tavrıyla Berkeley – tartışmasız bir seçimdi. O kadar özel bir şehir ki, enerjisi bana tamamen ilham veriyor. Önümüzdeki yılın başlarında açılmak ve iki evrenimi ilk kez karıştırmanın sonucunu başkentle paylaşmak için sabırsızlanıyorum” dedi. Berkeley aynı zamanda şef Marcus Wareing’in Michelin yıldızlı restoranı Marcus’a da ev sahipliği yapıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın