Care’s On Tour ile Etik Mutfak, İzini Venedik’te Bıraktı

CARE’s- The Ethical Chef Days’in sekizincisi olan, Norbert Niederkofler ve Paolo Ferretti tarafından tasarlanan ve gastronomiyi moda, tasarım, teknoloji gibi çeşitli alanlarla birleştiren etkinlik CARE’s on Tour in Venice, 17 Ekim’de İtalya’nın Venedik şehrinde gerçekleştirildi. Mutfakta enerji ve sürdürülebilirliğin gündeme geldiği etkinlikte “Sürdürülebilir olmak için hangi sistemlerin benimsenmesi gerekir?” sorusunun cevabı arandı.

14-16 Ekim tarihleri arasında Venedik, bir renk cümbüşüne sahne oldu. Birinci sınıf yemeklerle dolu masaların bulunduğu etkinlikte gastronomi turları ve tadımlar gerçekleştirildi. Etik Şef Günü kapsamındaki özel gala olan “World Tour Dinner”, Aman Venice’in nefes kesici mekânlarında üç farklı kıtadan şefleri ağırladı. World Tour Dinner, uluslararası sıralamalarda üst basamaklarda yer alan şefler tarafından verilen benzersiz mutfak önerileriyle de sınırlarını genişletti.

Hafta sonu boyunca devam eden etkinlikte Venedik’in zamansız atmosferi ve Salvatore Sodano, Alberto Toè, Agostino Iacobucci, Alessandro Dal Degan gibi şeflerin pişirdiği hafif öğle yemeği menüsü bir araya geldi. Şefler, içinden geldikleri kültürlerin yansımalarını yaratıcılıklarıyla birleştirerek tabaklarını tasarladı. Yiyeceklerin hazırlanması noktasında da sürdürülebilirliğe özen gösterildi.

Sosyal Medya'da Paylaşın