Calista Luxury Resort dünya mutfağını seçkin restoran konseptleriyle sunuyor

Doğanın nefes kesen güzelliğinin turkuaz sularla buluştuğu Antalya Belek’te konumlanan Calista Luxury Resort, göz alıcı mimarisi ve sıcak atmosferi ile misafirleri eşsiz bir mutluluğa davet ediyor. Otel baştan yaratılan odaları, yeniden tasarlanan teknolojik altyapısı ve benzersiz hizmetleri ile misafirlerine kusursuz bir tatilin kapılarını aralıyor. İsmini mitolojik bir hikâye olan “Güzellik Tanrıçası Calista”dan alan Calista Luxury Resort’u Executive Chef’i Sercan Erdoğan’dan dinledik.

Uluslararası birçok lezzeti aynı anda misafirlerine sunabilmekle birlikte yenilikçi ve kendini daima geliştiren bir yapıya sahip olan Calista Luxury Resort, yeni sezonda da mutfağında minimal çalışmaları ile öne çıkıyor. Sercan Erdoğan, Türk ve Osmanlı mutfağı başta olmak üzere yine farklı lezzetleri ile yeni gelecek misafirleri ağırlamak için hazırlıklarına hız kesmeden devam ettiklerinin altını çiziyor.

Sektöre 1997 yılında Alanya’da başlayan ve Türkiye’nin önemli otellerinde görev alan Erdoğan, şu anda Executive Chef olarak Calista’nın mutfağını daha yukarılara taşımak için yeni projeler ve araştırmalar ile  çalışmalarına devam ediyor. Uluslararası birçok gastronomi yarışmasına katılıp 60’dan fazla ödül alan başarılı şef, hem oteli hem de kendi adını ön plana çıkarmayı başarıyor.

Calista Luxury Resort’ta birbirinden eşsiz restoran konseptleri

Sercan Erdoğan otelde yer alan restoran konseptlerinden şöyle söz ediyor: “Yedi kıtadan sayısız lezzetin sunulduğu Elegance Restaurant kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinde villa misafirlerine ücretsiz hizmet veriyor. Klasik İtalyan mutfağının benzersiz lezzetlerinden oluşan zengin menüsü, muhteşem makarnaları, çıtır pizzaları ve zengin şarap seçkisi ile Timo; zarif atmosferinde konuklarını ağırlıyor. Nesilden nesle geçen, ünü dünya çapına yayılmış Türk ve Osmanlı mutfağından geleneksel tatların yanı sıra muhteşem lezzetiyle Kuyu Kebabı Turca Restaurant’ta misafirlerini bekliyor. Öğle atıştırmalıklarını A’ la Carte sunumlarla birleştiren Turca Snack ise 12.30-16.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Asyalı şefler tarafından hazırlanan egzotik tatlar, Uzak Doğu mutfağına özgü teppanyaki sunumlar ve show’lar Sakura Restaurant’ın dingin ortamında buluşuyor. VIP odası bulunan restoran özel kutlamalar için Calista misafirlerine kendilerini özel hissettirerek uğurluyor. Akdeniz’in taptaze deniz ürünleri, zengin balık seçenekleri ve lezzetli mezeleri More Restaurant’ın keyifli bahçesinde seçkin sunumlarla buluşuyor ve rezervasyon yaptıran değerli misafirleri ile damaklarında unutulmaz tatlar bırakarak uğurluyor. Güney Amerika’nın baharatlı mutfağı ile gastronomi La Carne’nin otantik ambiyansında bir araya geliyor. Taze nane yapraklarıyla hazırlanan ve Rodizio servisi ile devam eden bir Caipirinha kokteyli ile akşama başlayıp, gece boyunca sıcak Latin rüzgârlarının tadını çıkarıyor.”

“Misafirlere özel reçete çalışmaları yapıyorum”

Özel menüler, iştah açıcı tatlar, en taze sebze ve meyveler, yerel dokunuşlar ve uluslararası lezzetleri ile bir adım öne çıkan Calista Luxury Resort, farklı kombinasyonlar ve sınırsız misafir memnuniyeti hedefi ile hizmet vererek her zaman zirvede kalmayı başarıyor. Erdoğan sözlerini şöyle sonlandırıyor: “2020 yılının bize vermiş olduğu maddi ve manevi zorlukları da göz önünde bulundurarak vücut direncini ve bağışıklık sistemini güçlendiren organik ve yöresel ürünleri tüketmek adına farklı, sağlıklı beslenme menüleri hazırlayarak tüm dünyadan gelen yerli ve yabancı misafirlere özel reçete çalışmaları yapıyorum.”

Sosyal Medya'da Paylaşın