Bodrum pandemi döneminde 10 milyar dolar yatırım ile bir rekora imza attı!

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, pandemi döneminde ilçede yaşanan hareketlilikle ilgili açıklamalarda bulundu.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum’da pandemi döneminde devam eden ve yapımına yeni başlanan yatırım tutarının 10 milyar dolar olduğunu açıklayarak, “Bu Bodrum’un tarihinde görülmemiş bir yatırım tutarıdır” dedi. Turizm ile ilgili hedeflerini de paylaşan Aras, “Sezonu 12 aya çıkarmamız halinde Bodrum’a 2.5 milyon turist ve 5 milyar dolar getiri sağlamayı hedefliyoruz. Bunu turizmi çeşitlendirerek yapabiliriz. Bodrum’u Türkiye’nin Davos’u haline getirmek istiyoruz” dedi. Aras, pandemide Bodrum’un turizm gelirlerinde yüzde 74’lük azalma yaşandığını da bildirerek, “Bu yıl turizmin geçen yıla göre daha iyi olacağını öngörüyoruz. Eğer salgının seyri değişmez ise, Nisan’dan sonra turizmde hareketlilik bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Pandemi döneminde Bodrum’daki gelişmelere ve ilçenin gelecek hedeflerine yönelik açıklamalarda bulunan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, salgına rağmen Bodrum’da devam eden ve yapımına yeni başlanan yatırım tutarının 10 milyar dolar olduğunu belirterek, “Bu Bodrum’un tarihinde görülmemiş bir yatırım tutarıdır. Altyapıdan turizme, otellerden hastaneye, spor salonlarından okullara kadar tüm yatırımlar bu tutara dahildir. Turizmde çok önemli markalar Bodrum’a geliyor” dedi.

Aras, Bodrum’un marka değeri en yüksek yerlerden biri olduğunu vurgulayarak, “Bodrum’un turizm sezonun kısa olması gelişimin önündeki en büyük engellerden biri. Yurtdışında Bodrum ile aynı yatak kapasitesine sahip lokasyonlarda turist sayısı çok daha fazla. Bodrum’a en iyi dönemde gelen turist sayısı 1 milyon kişi. Sezonu 12 aya çıkarmamız halinde Bodrum’a 2.5 milyon turist ve 5 milyar dolar getiri sağlamayı hedefliyoruz. Bunu turizmi çeşitlendirerek yapabiliriz” açıklamalarında bulundu.

Sosyal Medya'da Paylaşın