Birleşik Krallık’ta ağırlama sektörü 750.000 iş kaybıyla karşı karşıya!

UKHospitality, British Institute of Innkeeping ve British Beer & Pub Association tarafından yaptırılan bir anket, daha fazla finansal destek olmadan 750.000 işin kaybedilebileceği konusunda uyardı.

Pazar araştırmacısı CGA tarafından yürütülen anket, Birleşik Krallık ağırlama ve pub sektöründeki işletmelerin %76’sının büyük maddi kayıp yaşadığını ortaya koydu. UKHospitality, üç aşamalı sistemin düzgün bir şekilde tanıtılmadan önce yürürlüğe girmesinden dolayı bu rakamın yükselebileceği konusunda uyardı. Ve CGA’nın verileri, Şubat 2021’e kadar 750.000’den fazla işin daha fazla devlet desteği olmazsa kaybedileceğini öngörüyor. Bununla birlikte çalışmaya göre, Birleşik Krallık’taki her dört ağırlama işletmesinden birinin yıl sonuna kadar batması beklenerek 2021’de ilk çeyreğin sonunda oranın %50’ye çıkacağı tahmin ediliyor.

Ankete katılanların yarısından fazlası, Covid kısıtlamalarının cirolarını bu kış en az %50 azaltacağını tahmin etti. Anketi yaptıran kuruluşlar, hükümeti yeni duyurulan sistemin her üç kademesinde de ağırlama işletmelerine daha fazla destek sağlamaya çağırıyor. Özellikle, Seviye 1 ve Seviye 2’de (orta ve yüksek) faaliyet gösteren işletmelerin “hiçbir bölgeye ait olmadığını” hissediyorlar ve daha düşük müşteri seviyeleriyle ticarete devam etme baskısıyla karşı karşıya kalıyorlar. Bu, onları “potansiyel olarak sonsuza kadar personelinin büyük bir bölümünü çıkarmaya ve kapılarını kapatmaya” zorladığını belirtiyorlar.

Sosyal Medya'da Paylaşın