Birleşik Krallık ağırlama sektörü, HospoDemo çatısı altında birleşiyor: “Kobaylarınız olmaktan bıktık!”

Birleşik Krallık’ın restoran ve kafeleri, hükümetin son COVID-19 kısıtlamalarına karşı ağırlama sektörünü kurtarmak için bugün HospoDemo etkinliğinde bir araya geldi.

‘Eat Out to Help Out’ programı ile yeni yeni toparlanmaya başlayan Birleşik Krallık ağırlama sektörü, uygulanan sokağa çıkma yasağı birlikte 3 milyondan fazla iş kaybı ile karşı karşıya kaldı. Bu büyük risk karşısında HospoDemo etkinliğinde birleşen ağırlama sektörü, bugün Parlamento Meydanı’nda seslerini duyurmak ve hükümeti mali desteğe teşvik etmek için bir araya geldi. HospoDemo etkinliğine katılan Michelin yıldızlı ünlü şef Tom Aikens, Instagram hesabı üzerinden, “Politikalarınızı ve kısıtlamalarınızı test ettiğiniz kobaylarınız olmaktan bıktık. Sektörümüzü öldürerek sizlerin döktüğünden çok daha fazla kan, ter ve gözyaşı döken herkes için büyük bir haksızlık yapıyorsunuz” dedi.

Şef önlükleriyle, shaker malzemeleriyle, tencere ve tavalar ile ağırlama sektörünü Parlamento Meydanı’nda ağırlama endüstrisini temsil eden sektör profesyonelleri, en sevdikleri restoran ve barları koruması için halkın da desteğini istedi.

Saat 10.30’da başlayan protesto, saygı sınırlarını aşmayan pankartların eşliğinde sektörü temsil eden tencere, tava ve kaşık gibi malzemeler sayesinde seslerin yükselmesiyle devam etti. HospoDemo internet üzerinden yaptığı açıklamada, katılımcıların maskelerinin takılması ve dezenfektanların getirilmesini belirtilerek bu etkinliğin barışçıl bir protesto olduğunun altı çizildi.

Sosyal Medya'da Paylaşın