Bir senfoni havasında lezzet deneyimi: Susesi Luxury Resort Susesi Luxury

Resort açıldığı ilk günden bu yana hizmet kalitesi, güçlü konsepti ve mutfağı ile farkını ortaya koyuyor. Yılın tüm sezonu hizmet veren otel, mutfakta farklı, alışılagelmişin dışında lezzetler ortaya çıkararak kendini kanıtlıyor. Bir araya geldiğimiz Executive Chef Orhan Eryılmaz, “Misafirlerimizin hem gözlerine hem damaklarına hitap ediyoruz” diyor.

Susesi Luxury Resort’un mutfak ekibi, misafirlerine bir senfoni havasında lezzetlerini sunuyor. Ekip olarak misafirlerin eşsiz bir deneyim geçirmelerini sağladıklarını ifade eden Orhan Eryılmaz, “Her zaman ürünün en kalitelisini kullanmaya özen gösteriyoruz, kullandığımız ürünlerde maliyet odaklı değil kalite ve lezzet odaklı ilerliyoruz. Misafirlerimizin her gün tadacağı yemeklerimizde ekibimizin; aşklarını, sevgilerini, hayallerini ve o muhteşem Akdeniz esintilerinin harmonisini, gözlerinden kalplerine inen bir lezzet senfonisi eşliğinde sunmak ilk önceliğimiz” ifadelerini kullanıyor.

“Dünya mutfağını misafirlerimizin deneyimine sunuyoruz”

Eryılmaz’ın mutfakta yolculuğu 1996 yılında Antalya Dedeman Otel’de başlıyor. Sonrasında çeşitli otellerde farklı görevlerde çalışan başarılı şef, son dört yıldır ise Susesi Luxury Resort’te Executive Chef olarak görev yapıyor. Otelde 6 adet a’la carte restoran bulunduğunu dile getiren Eryılmaz, restoranları ve konseptlerini şu sözlerle aktarıyor: “Tumanna steak- California, Cassia Asya-Uzakdoğu mutfağı, Tuğra Türk ve Osmanlı mutfağı, Paprica İtalyan mutfağı, Ada Meksika mutfağı ve Alesta deniz ürünleri ile hizmet veriyor. Restoranlarımızla otelimizde dünya tatlarını misafirlerimizin deneyimine sunuyoruz.”

“Sofra ve yemek kültürü tüm dünyada toplumların kimliğini yansıtıyor”

Yemek pişirme sanatını sunumlar ile harmanlayıp, gastronomi ile ilgili, gelişmeleri, yenilikleri mutfak ekibiyle birlikte sürekli takip ettiklerinin ve misafirlere bu deneyimi yaşattıklarının altını çizen Orhan Eryılmaz, “Katılım sağladığımız uluslararası yarışmalar, araştırma ve geliştirme konusunda bizi teşvik ediyor. Sofra ve yemek kültürü tüm dünyada toplumların kimliğini yansıtıyor. Bundan yola çıkarak ekibimiz ile güzel ülkemizin yedi bölgesinde ve dünyanın çeşitli ülkelerinde yapmış olduğumuz gastronomi gezilerimizle keşfettiğimiz muhteşem lezzetleri kendi deneyimlerimizle harmanlayarak Susesi Luxury Resort’un mutfağında misafirlerimizle buluşturuyoruz” açıklamalarında bulunuyor.

“Harmanlanmamış tatları misafirlerimizle buluşturuyoruz”

Susesi Luxury Resort, bu sezon yaptığı çalışmalarda besleyici, değeri yüksek olan balık ve kırmızı et çeşitlerine ve vegan misafirler için sebze yemeklerine menülerinde her zamankinden daha fazla yer veriyor. Misafirlere sağlıklı bir lezzet deneyimi yaşatmaya çalıştıklarını belirten Eryılmaz, “Daha önce harmanlanmamış tatları bulup, bu tatları misafirlerimize sunarak farklı lezzet deneyimleri yaşatmayı hedefliyoruz. Bizler Susesi Luxury Resort’un mutfak ekibi olarak misafirlerimizin mutluluğu ile besleniyoruz. Öte yandan araştırma ve geliştirme ekibimiz Türkiye’nin yedi bölgesinde gastronomi gezileri gerçekleştiriyor. Bu bölgelere has yemeklerimizi yerinde tadarak ülkemize gelen misafirlerimize gerek büfe konsepti gerekse a’la Carte restoranlarımızda ikram ediyoruz. Amacımız Türk mutfak kültürünün özünü değiştirmeden yenilikler katarak bu lezzetleri misafirlerimize tanıtmak” diyor.

“Farklılık yaratmaya çalışıyoruz”

Başarılı şef, misafirlerin kalbini fethetmenin yolunun sunmuş oldukları lezzetlerden ve görsellikten geçtiğine inanıyor. Amacının misafirlerin değerli anılarında yer edecek lezzet deneyimlerini yaşatarak farklılık yaratmaya çalışmak olduğunu söyleyen Orhan Eryılmaz sözlerini şöyle sonlandırıyor: “Bizlerden sonra bayrağı devredeceğimiz gastronomi çalışanları için daha çok imkânlara sahip olabilecekleri, eğitici şeflerin bulunduğu, kar gözetmeyen federasyon ve derneklerin oluşturduğu eğitim alanlarının, gelecek olan nesillere daha faydalı olacağını düşünmekteyim.”

Sosyal Medya'da Paylaşın