Bir kafeden çok daha fazlası: Blum Coffee House

Aile sıcaklığını doğallığın zarafetiyle buluşturan Blum Coffee House, Akaretler’de nitelikli kahveler ile doğal, katkısız ve organik lezzetleri misafirlerine sunuyor. Yaratıcı bir tasarım ile gurme lezzetleri buluşturan Blum Coffee House’ın Kurucu Ortağı Müge Cergel’e göre, markanın vizyonu her şeyi özetliyor, “Bizi diğer mekanlardan ayıran en önemli farkımız sürekli gelişmeye, eğitime ve özgünlüğe olan hiç bitmeyen merakımız.”

Biri İşletme, diğeri Ekonomi Bölümü mezunu iki kız kardeş, beyaz yakalı olarak başladıkları kariyerlerine yeni bir yön vermek ve hayata bambaşka bir pencereden bakmak için güçlerini birleştirdi. Müge Cergel, özel bir bankanın yurt dışındaki ülke müdürlüğü görevini bıraktı, Hande Cergel ise, danışmanlık firmalarındaki kariyerini noktaladı. Farklı sektörlerin getirdiği birikim, yıllara uzanan bir kariyerin kattığı donanım ve elbette farklı lezzetler yaratmaya olan tutku birleşince ortaya Blum Coffee House çıktı.

Avrupa Nitelikli Kahve Birliği’nin eğitimlerini başarıyla tamamlayarak 2016 yılında markayı kurduklarını söyleyen Müge Cergel, “Ürünlerimizle göze, damağa ve ruha hitap ederken, kahveden ötesini bekleyenlerin favorisi olma hedefiyle yola çıktık” diyor. Misafirleri sıcak bir atmosferde özgün lezzetlerle buluşturan markanın isminde yatan anlam da bu vizyonun izlerini taşıyor, “Kahve demlerken, su ile kahvenin ilk teması sırasında kahve çiçeklenir. Bu sürece ‘blooming’ denir. Bu aşama, kahvenin aromasının ortaya çıktığı, demlemedeki en önemli süreçlerden biridir. Biz de kahvenin çiçeklenme aşamasından yola çıkarak, misafirlerimizin kendilerini evlerinde hissedeceği sıcaklığı yansıtabilmek adına ismimizi Blum Coffee House olarak belirledik.”

Doğanın sunduğu tüm lezzetler katkısız tariflerle Blum Coffee House menüsünde

Misafirlerin iyi kahve içmeleri kadar sağlıklı ve katkısız gıdalar tüketmelerine de önem veren Müge ve Hande Cergel, sundukları özel lezzetlerle de dikkat çekiyor. Katkı maddesi ve rafine şeker içermeyen, keçi boynuzu pekmezi ile hazırlanan “Blum Keçiboynuzlu Latte” kahveyi tatlı tüketmek ancak rafine şekerden uzak durmak isteyenlerin favorilerinden biri. Cappucino ile Antep fıstığının buluştuğu “Pistacchino-Antep Fıstıklı Capuccino” hiçbir katkı maddesi içermeyen, Antep fıstığı kreması ve Antep fıstığı parçacıklarıyla zenginleştirilen bir efsane. Dünyanın en iyi kahve çekirdekleriyle hazırlanan nitelikli kahvelere eşlik eden geniş çay portföyü de Blum Coffee House’u misafirler için vazgeçilmez kılıyor.

İlk günden bu yana rafine şekersiz ve glütensiz lezzetlere menüde yer verdiklerini söyleyen Müge Cergel, “Blum imza reçeteleri ile hazırlanan; rafine şeker ve un içermeyen, hurmayla tatlandırdığımız yaban mersinli ‘Blummy Cake’ ile tahin soslu, elmalı, fındıklı kek ‘Nutting Hill’ en sevilen ürünlerimiz arasında yer alıyor. Yine glütensiz beslenenlerin gözdesi olan çilekli, Antep fıstıklı ‘Mereng Roll’ en hafif lezzetlerimizden biri olarak öne çıkıyor. Yalnız sebzelerden yaptığımız ‘Mevsim Sebzeli Glütensiz Kiş’ ise, hafif bir öğlen yemeği tercih edenlerin favorisi” diyor.

‘Bir kafeden çok daha fazlası’

Blum Coffee House, desteklediği sosyal sorumluluk projeleriyle de bir kafeden çok daha fazlası olduğunu kanıtlıyor. Greenpeace’in bir parçası olduğu Plastiksiz Denizler Hareketi  destekçilerinden olan marka, plastik pipet yerine buğday sapı ve plastik çatal-bıçak yerine de huş ağacından yapılan servis alternatifleri tercih ediyor. “Her şeyin başı eğitim” düşüncesiyle ihtiyaç sahibi köy okullarına kitap gönderimi kampanyaları da yürüten Blum Coffee House, sıcacık ortamı, doğal tarifleri, güler yüzlü hizmeti ve doğa ile insana karşı duyduğu sorumlulukla birçok işletmeye örnek oluyor, edindiği geniş müdavim kitlesiyle de başarısının hakkını veriyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın