Baylan, Mucidi Olduğu Kup Griye Günü’nü Kutladı!

Türkiye Cumhuriyeti ile aynı dönemde kurulan, İstanbul’un en eski pastanesi Baylan, mucidi olduğu, yarım asırdan fazladır tarifi değişmeyen Kup Griye’yi özel bir günle taçlandırdı. Her sene haziran ayının ilk cuma gününü Kup Griye Günü ilan eden Baylan, bu sene ilk kez kutladıkları Kup Griye Günü kapsamında Kadıköy, Bebek ve Galataport şubelerini ziyaret eden misafirlerine Kup Griye ikram etti. Sözen Group CEO’su Gökmen Sözen de bu keyif ve lezzet dolu etkinlik vesilesiyle Bebek Baylan’ın Mutfak Şefi Tim Briggs ile bir araya geldi.

Türkiye’de ilklerin simgesi Baylan’ın kurucusu Harry Lenas’ın bardağını ayaklı bir kupaya benzettiği ve içerisindeki balbademin ismi griye olduğu için ismini Kup Griye koyduğu bu özel lezzetin artık kendine has bir günü var. Cumhuriyetle yaşıt olan ve ilk yeni yıl vitrini, ilk yeni yıl hediye kutusu, ilk espresso, ilk Sevgililer Günü ve daha nice ilkleri Türk toplumuyla tanıştıran Baylan, haziran aylarının ilk cuma gününü bundan böyle Kup Griye Günü olarak kutlayacak.

‘Kup Griye’yi bilmeyen, tatmayan ve yaşamayan kalmasın’ sloganıyla ziyaretçilerini geçmişten günümüze bir zaman yolculuğuna çıkaran Baylan, ilk Kup Griye Günü’nü 3 Haziran Cuma günü kutladı. Baylan’a konuk olan ve Mutfak Şefi Tim Briggs ile bir araya gelen Gökmen Sözen ise Baylan’ın özel tarifiyle hazırlanan Kup Griye’yi deneyimledi.

Sosyal Medya'da Paylaşın