Avusturya’da yaklaşık 7 aydır kapalı olan restoran ve oteller kapılarını yeniden açtı!

Avusturya’da yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında Kasım 2020’de kapatılan restoran ve oteller bazı tedbirler ışığında yeniden hizmet vermeye başladı.

Avusturya’da günlük vaka sayılarındaki düşüş ve halkın yüzde 40’ına ilk doz Kovid-19 aşılarının yapılmasının ardından uzun süredir kapalı olan, gastronomi, turizm, kültür ve spor alanında faaliyet gösteren işletmeler açıldı.

Hijyen, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra söz konusu işletmelere, ön kayıt ve yeşil kimlik adı verilen uygulamayla girilebiliyor. Müşterilerin, aşı yaptırdığı ya da hastalığa yakalandıktan sonra iyileştiği veya son 48 saat için test yaptırdıklarını gösteren yeşil kimlik uygulaması normale dönüşte aşının yanı sıra en önemli düzenleme olarak kabul ediliyor.

Dışarı çıkma sınırlamasının kaldırıldığı ülkede restoran, cafe, kültür ve spor merkezleri saat 22.00’ye kadar hizmet verebilecek.

Bugünden itibaren açık alanlarda 3 bin, kapalı mekanlarda 1500 kişinin toplanmasına izin verilen ülkede, geçen pazartesinden itibaren okullarda tam kapasite, yüz yüze eğitime dönüldü.

Sosyal Medya'da Paylaşın