Aşçılar Derneği Show Mutfağı’nda lezzet şovu!

İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İHBİR) ve Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği (ETÜDER) iş birliğinde, dünyanın ve Türkiye’nin en büyük fuarcılık şirketi Hyve Group’un 25 – 28 Kasım tarihleri aralığında TÜYAP’ta gerçekleştirdiği WorldFood Istanbul, özel etkinlikleriyle Türkiye’nin saygın mutfak şeflerini ağırlayarak, yeni tariflerden oluşan lezzetlere ev sahipliği yapıyor.

Tarımda ve gıdada sürdürülebilirlik ile sıfır atık yaklaşımının öne çıktığı, sektör profesyonellerinin ve kanaat önderlerinin gıda israfının azaltılmasına dikkat çektiği Fuar, özel etkinlikleriyle eşsiz bir lezzet turu düzenliyor.

Aşçılar Derneği iş birliğinde, Öztiryakiler mutfak sponsorluğunda, HoReCa sektörünün önemli mutfak şefleri, FOOD ARENA Etkinlikleri kapsamında Show Mutfağı Tarif Atölyeleri’nde birbirinden özel, yeni ve başka hiçbir yerde denemedikleri teknikleri ve tarifleriyle yer alıyor.

Şef Rafet İnce, Sebahattin Seven ve Ünal Cenan, fuar alanında seçtikleri ürünler ile menülerini hazırladı Şefler, satın alma konusunda neye dikkat ettiklerini, ürün seçimini hangi kriterlere göre yaptıklarını paylaşırken, aynı zamanda katılımcı firmalardan en yeni ürün ve teknolojilere dair bilgi almayı da ihmal etmedi.

Ürün seçimi sonrasında FOOD ARENA içinde bulunan Show Mutfağına geçen şefler, mutfak profesyonelleri için yeni tarifler ve yeni pişirme teknikleri sundu. Show Mutfağı’nda; Mutfak Şefleri Fahrettin Birol Temel, Yakup Avşar, Rıza Belenkaya, Şenol Özbay ve Yusuf Kılıç da bu lezzet şölenine eşlik ederken, yeni tekniklerin ve lezzetlerin nasıl keşfedilebileceğine dair ipuçlarını ziyaretçiler ile paylaştı.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın