Aromatik Bir Yolculuğa Hazır Mısınız?

Şarap-sever dostu, interaktif ve Türk şarapları için referans noktası haline gelen Gustobar tadım etkinliklerinden Sommeliers’ Selection “MW+”, 2022; 3-4 Aralık tarihleri arasında Hilton Bomonti’de Gustobar tarafından gerçekleştirilecek.

Birinci bölüm olan “Tat & Tanış” alanında, zeytinyağı, peynir, ekmek ve şarküteri ürünleri gibi gurme gıda üreticilerinin de olduğu 50’den fazla üreticiye (şarap ve şarap dışı dahil) ait 300’den fazla lezzeti tadılabilecek.

Farklı etiketlerin üreticiden bağımsız olarak üzüm cinsi ve yoğunluğuna göre sıralanacağı Tat & Tanış alanında, ürünleri ideal tadım sırasında ve sıcaklığında tadılabilecek. Tadım alanında öncelikle köpüklüler, ardından hafif beyazlar, sonrasında orta ve tam yoğunluktaki beyazlar olacak. Onları ise rozeler ve yoğunluğu artan şekilde kırmızılar takip edecek. Kısacası, tüm etiketler üzüm çeşitlerine, renklerine ve yoğunluklarına göre sıralanacak. Kalite standartları gereği “Tat & Tanış” bölümüne girişler 750 kişi/gün ile sınırlandırılacak.

İkinci bölüm ise Atölyeler. Tat & Tanış bölümünde tadım yaparken daha önceden rezerve edilen atölyelere de ayrı odalarda katılım sağlanabilecek.

“Master Class” bölümünde ise 4 farklı seans var!
Etkinliğe adını veren Sommeliers’ Selection programda MC-1 ve MC-3 olarak yer alan seanslarda dünyaca ünlü iki ”Master Sommelier”; Andreas Larsson ve Ronan Sayburn MS yer alacaklar. Bu Master Class’ın ön eleme tadımında ayrıca Sarah J. Evans MW’da bulunacak.

Sosyal Medya'da Paylaşın