Anne-Sophie Pic ile Fransız Alpleri’nde lezzetli bir kaçamak!

Michelin yıldızlı ünlü şef Anne-Sophie Pic, Fransız Alpleri’nin kalbinde heyecan verici fine dining deneyimi için Four Seasons Hotel Megève ile iş birliği yaptı.

Bu kış Fransa’nın Mont d’Arbois kentinin zirvelerine gitmek isteyenler, Four Seasons Hotel Megève’in ünlü Michelin yıldızlı şef Anne-Sophie Pic ile yeni fine dining iş birliğine gitmeyi kaçırmmalı. Konukları yerel kaynaklı geleneksel Fransız mutfağı ile karşılayan “La Dame de Pic – Le 1920”, doğayı ve bölgenin gurme lezzetlerinin olağanüstü kalitesini sergilemek için tasarlanmış yepyeni bir mutfak deneyimi sunuyor. Beş yıldızlı Four Seasons Hotel Megève’in kapıları bu Aralık ayında yeniden açıldığında, inanılmaz üç yıldızlı şef, yemek severlere üstün yeteneklerini sunacak.

Restoranın adı, Noémie de Rothschild’in bir asır önce Megève’e gelişine saygı duruşunda bulunurken şef Anne-Sophie Pic ve Ariane de Rothschild arasındaki yeni iş birliğini onurlandırıyor. Ariane de Rothschild, “Mont d’Arbois’in evrimine bakıldığında, Anne-Sophie Pic ile iş birliği çok doğal geldi” diyor. “Çok talepkar bir ortamda kendilerine isim yapan ve mutfak kimliklerini tam anlamıyla ifade eden kadın şeflere büyük hayranlık duyuyorum. Şef Anne-Sophie Pic’i Le 1920’nin güzel ortamında ağırlamaktan özellikle mutluyum.”

Alplerdeki bu yemek mekanının kalbinde, doğa ile bir bağlantı ve bölgenin gurme lezzetlerinin arkasındaki yerel üreticileri öne çıkarma amacı var. Yemek yiyenler, yemek mekanının yerel lezzetleri küresel bir sahnede sergileme taahhüdünü keşfetmeye davet ediliyor.

Şef Anne-Sophie Pic için, en son açılışı yenilebilir kaçışı sembolize ediyor: “Bana göre, Megève her zaman kaçış ile eşanlamlı olmuştur. Son birkaç yılda, burada gerçekten ilham verici bir bölge keşfettim. Four Seasons, bu bölgeyi daha da geliştirmek için şaşırtıcı derecede eşsiz bir yer.”

Menü söz konusu olduğunda Anne-Sophie Pic; peynirleri, balları, terinleri ve zeytinyağlarıyla ünlü Briard bölgesinin kalbinde Edmond de Rothschild ailesine ait La Ferme des Trente Arpents’tan ilham alacak.

Sosyal Medya'da Paylaşın