Alchemy Dubai, şık bir villada kahve severlere unutulmaz anlar yaşatıyor

Temelinde kahveye saygı duymayı; ona bir yemek veya müzik gibi bir kültür olarak yaklaşmayı hedef alan üçüncü dalga kahve akımı, kahvede kaliteye odaklanıyor. Bu noktada, Dubai’deki Dar Wasl Mall karşısında yer alan Alchemy Dubai de üçüncü dalga kahve akımı tanımının vücut bulmuş hali diyebiliriz. Kahveye saygı duyduğunu, kaliteli kahvelerinden mekânsal özelliklerine kadar misafirlerine aktaran Alchemy, kahve severlerin bir numaralı mekânı haline geliyor. 

2018 yılında kahve tutkusundan doğduğu belirtilen ve kapılarını açan Alchemy Dubai, chemex’ten macchiato’ya kadar birçok kahve çeşidiyle birlikte adeta damak tadınızı uyandırıyor. Dünyanın dört bir yanındaki kahve çiftliklerinden elde edilen özel kahve çekirdeklerini kullanarak kahvelerini hazırlayan mekân, kahve çiftçilerini desteklerken aynı zamanda, kaliteden de ödün vermemiş oluyor. Çiftliklerde üretilen kahve çekirdeklerinden elde edilen lezzetli kahve çekirdekleri, mükemmel bir şekilde kavruluyor.

Arkadaşlarla veya aileyle vakit geçirilen günlerde sizleri evde gibi hissettiren Alchemy, sevdiklerinizle bir araya gelip eşsiz kahvelerin tadını birlikte çıkarabilmeniz için ortak bir alan yaratıyor. Dubai’de Dar Wasl Mall’un karşısında yer alan şık beyaz villada misafirlerini ağırlayan bu kahve diyarı, fütüristik bir ortam ve son teknoloji kahve makineleriyle de sizi kendinizden geçiriyor.

Dönüştürülmüş bir villanın içinde yer alan, masa düzenlemeleri ve hatta bir yüzme havuzuyla tamamlanmış güzel açık bir bahçeye sahip olan mekân, içeri girdiğiniz anda sizi modernist ve minimal bir rüyanın ortasına bırakıyor. Her zaman doğal ışığa sahip olması ve ön cephesinden Burc Halife’nin görünmesiyle birlikte misafirleri için cazip bir hale geliyor.

Odak noktası kahve olan Alchemy’de aradığınız tüm kahveleri bulmanız mümkün görünüyor. Burada, kalita wave, aero press, V60, chemex, cold brew ve cold drip gibi bütün demleme seçeneklerinden size en uygun olanı sipariş edebilirsiniz. Yiyecek teklifleri sınırlı olsa da bu konuda, Abu Dabi’deki Butterscotch Bakery çalıştıklarından dolayı, burada bulunan birçok pastane ürününü de kahvenize eşlik etmesi için tadabilirsiniz. 

Sosyal Medya'da Paylaşın