AKTOB’un Yeni Başkanı Kavaloğlu

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin (AKTOB) Olağan Genel Kurulu’na tek liste ile giren Kaan Kaşif Kavaloğlu, başkan seçildi.

Konaklama sektöründe sistemli birlik yapılanması gereksinimi üzerine 1984 yılında kurulan,  hizmet üreticilerinin ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlar ile tek merkezden iletişimini sağlamak, sektörü kalite, çağdaşlık ve liderlik üçgeninde buluşturmak hedefi ile çalışan, Antalya ve bölgesinde konaklama tesislerinin çatı örgütü Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin (AKTOB) Olağan Genel Kurulu Antalya’da gerçekleştirildi. Turizm İl Müdürü Candemir Zoroğlu, TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır, AKTOB’un önceki dönem başkanları ve AKTOB üyelerinin katılım gösterdiği Olağan Genel Kurul’un Divan Kurulu Osman Ayık, Ahmet Barut ve Yusuf Hacısüleyman’dan oluştu. AKTOB Başkanı Erkan Yağcı’nın konuşması sonrasında 2020- 2021 ve 2022 Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ve Denetim Kurulu Raporları okunarak oy çokluğu ile ibra edildi. Kaan Kaşif Kavaloğlu, başkanlık görevini iki dönem AKTOB Başkanlığı yapan Erkan Yağcı’dan devraldı.

AKTOB Olağan Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Seçimleri’ne Kaan Kaşif Kavaloğlu’nun lideri olduğu liste ile girildi. Yapılan oylama sonunda oy çokluğu ile Kaan Kaşif Kavaloğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, 3 yıllığına AKTOB’un yönetimini üstlendi. 1998 yılında Limak İnternational Hotels & Resorts bünyesinde Genel Müdür Yardımcısı olarak başlamış olduğu görevine, 2002 yılında Limak Atlantis Deluxe Hotel & Resort Genel Müdürü, 2004 yılından itibaren Limak Otelleri Genel Koordinatörü ve Limak Holding Turizm Grubu Başkanı olarak devam eden Kaan Kaşif Kavaloğlu, tüm üyelere yüksek oranda katılım ve desteklerinden dolayı teşekkür etti. Kavaloğlu, “Son yıllarda yaşanan kriz ve zor dönemlerin sektörümüze şöyle bir faydası oldu; tüm Türkiye turizmin değerini kavradı. Bu krizlerle perçinlendik ve tüm dünyaya ve ülkemize varlığımızı kabul ettirdik. Turizmde biriz ve dirayetliyiz. Şunu biliyoruz ki turizmsiz bir Türkiye, Türkiye ve Antalya’sız bir dünya turizmi olamaz” dedi.

AKTOB’un önceki dönem başkanları ve Yönetim Kurulu üyelerine bugüne kadar verdikleri emekler için teşekkür eden Kavaloğlu, “Devraldığımız bu bayrağı daha da yukarıya taşımak için yönetimdeki arkadaşlarımızla birlikte elimizden gelenin en iyisini yaparak Antalya ve Türkiye turizmine katkı sağlamaya devam edeceğiz. Biz bir aileyiz. Bu aile Türkiye turizmine örnek ve öncü olmaya devam edecek” diye konuştu.

Konuşmalar sonrasında bir araya gelen iki dönem AKTOB Başkanlığı yapan Erkan Yağcı, AKTOB’un yeni Başkanı Kaan Kaşif Kavaloğlu’na başarılar diledi.

Sosyal Medya'da Paylaşın