AKTOB Başkanı Erkan Yağcı: “Uluslararası uçuşlar başlamadan turizmde normalleşme mümkün değil”

AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, uluslararası uçuşlar normale dönmeden turizmde normalleşmenin mümkün olmadığını belirtti.

Rusya’nın Türkiye’ye uçuş kısıtlaması getirmesi sonrası açıklama yapan AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, turizm açısından vaka sayılarının düşürülmesinin ve istihdamın desteklenmesinin önemine dikkat çekti.

Turizm Güncel’in haberine göre; uluslararası uçuşlar başlamadan turizmde normalleşmenin mümkün olmadığını kaydeden Erkan Yağcı, Rusya’nın uçuşları kısıtlaması ile ilgili olarak, “Temennimiz Rusya’dan gelecek heyetin Türkiye’nin aldığı önlemleri yerinde gözlemlemesi ve Türkiye’de vakaların düşmesini takiben uçuşların yeniden başlaması. Uluslararası uçuşlar başlamadan turizmde normalleşme mümkün değil” ifadelerini kullandı.

‘’Kısa çalışma ödeneği devam etmeli’’

Rusya’da uçuşların durduğu, Avrupa’da ise belirsizliğin sürdüğü bir dönemde turizm sektörüne dönük istihdam desteğinin devamının önemli olduğuna işaret eden Yağcı, 54 sektörle direkt bağlantılı olan turizm sektöründe kısa çalışma ödeneğinin devam etmesi gerektiğine vurgu yaptı. Yağcı, “Turizm sektörüne verilen her türlü destek ülkenin ekonomik ve sosyal gelişimine destektir. Bu kadar çok bilinmezliğin olduğu bir dönemde istihdam desteği son derece önemli. Turizme verilen her türlü desteğin ilerisi için geri dönüşü olacaktır” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medya'da Paylaşın