Ada samimiyeti Madam Niça ile İstanbul’a geldi!

Bu kış buluşma noktanız haline gelecek Madam Niça’ dan İstanbul’a el sallıyorsunuz!

Duruşunu , tarzını , lezzetlerini İstanbul’da hayata geçiren Madam Niça, The Artisan İstanbul MGallery’ nin terasında konumlanıyor.

Madam Niça, nefes kesen boğaz manzaralı bir terasta, İstanbul’un en güzel manzarası eşliğinde geleneksel lezzetlerin lokal malzemelerle buluştuğu bir mekan… her biri özenle hazırlanan lezzetleri ile de oldukça iddialı. Madam Niça’nın sırrı: “Her şeyden önce; tüm lezzetlerin ortaya çıkması için malzemelere saygı duyuyoruz.”

Madam Niça’da yer alan lezzetlerin en takdire şayan yönlerinden biri kuşkusuz taze ve doğal ürün kullanımından taviz verilmemesi ve menünün gerektiğinde revize edilmesi. İstanbul’un konumun coğrafi ve kültürel özelliklerinin dikkate alarak belirlenen menüde yok yok!

Madam Niça’ nın kurucuları Saada ve Oya’ nın en büyük tutkusu “Gerçek Gıda”yı, yörede, gerçek ve doğal olarak hazırlamak ve misafirleriyle buluşturmak… Ekmekten tutun da mayoneze kadar her ürünü kendi reçeteleriyle, büyük bir emekle hazırlıyorlar. Bu noktada; kadın kooperatiflerinin ve kadının ekonomideki gücünü destekleyerek, her üründe onların emeğini sunuyorlar. Erişteden salçaya, reçelden zeytinyağına kadar ve daha bir çok doğal üründe Türkiye’deki kadın kooperatifleri ile el ele çalışan Madam Niça, kendi reçetelerini, kadınların gücü ve emeği ile birleştiriyor.

“Gerçek gıda, doğal mutfak”

Yörük sofraları, Levanten yemekleri, Sefarad Yahudileri mutfağı, Rum, Ermeni, Girit ve Balkan yemeklerinden, Osmanlı yemekleri’ne kadar her mutfağın öne çıkan lezzetlerinin sunulduğu Madam Niça’da, catering ve evlere paket servis hizmeti de büyük bir ayrıcalık!

Adanın samimi ruhunu ve stilini yansıttığı Madam Niça, İstanbul’a farklı bir vizyon katıyor. Eşsiz bir manzara, en yaratıcı kokteyl menüsü ve ruhunuza iyi gelecek müzikleri ile tam donanımlı keyif, eğlence ve lezzet yeri.

Madam Niça’da buluşalım!

Madam Niça bu kış buluşma noktanız; bu tarihi bölgede yıldızlara yakın eğlenmek, müzik dinlemek en özel alışkanlığınız olacak! Madam Niça’ nın keyif atölyesinden çıkan enfes kokteyllere ruhunuza da tat katacak müzikler eşlik ediyor. Bozcaada’ nın hafızalarda iz bırakan restaurant Madam Niça artık İstanbul’da. Bozcaada’da eski bir şaraphanede hayat bulan Madam Niça, Ada’ nın sunduğu rahatlığı ve samimyeti İstanbul’da da devam ettiriyor.

Aidiyet kavramının yeni sahibi

Mekana adımızı atar atmaz kendinizi son trend bir ev partisinde hissedeceksiniz. Evinizdeki aidiyet duygusunun yeni karşılığı olan Madam Niça, samimi bir iletişim ile duyularınızı pekiştiriyor. Üstüne üstlük özel olarak hazırlanan menüsüyle de oldukça iddialı. Yemeğinize başlamadan önce hafif bir içki eşliğinde başlangıç tabaklarından atıştırabilirsiniz. Burada Madam Niça’ nın samimi ortamı eski İstanbul’un tarifsiz manzarası ile birleşti mi, ortamın da tadından geçilmiyor.

Sohbetlerinize tat katacak öneriler!

Damaklarınıza bir lezzet şöleni sunan mekanın, bir de yerel ürünlerinden oluşan bir satış kanalı bulunuyor. Kahvaltısında sunulan reçeller, salça, zeytin, zeytinyağı gibi kendilerine özel ürünleri Madam Niça dükkandan satın alabilirsiniz.

Madam Niça, kahvaltıdan akşam yemeğine kadar uğrayabileceğiniz, ister kokteyl ister kahve içebileceğiniz, akşamları meyhane havasını soluyabileceğiniz özel bir mekan. Hafta sonları sabah 08.00-12.00 arasında serpme kahvaltı sunan mekan, 120 kişilik oturma kapasitesi ile misafirlerini ağırlamaya hazır.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın