Accor ve Ennismore, ‘dünyanın önde gelen yaşam tarzı operatörü’ olmak için birleşiyor!

Avrupa’nın en büyük otel grubu Accor, “ağırlama sektöründe dünyanın önde gelen yaşam tarzı operatörü olma” hedefini gerçekleştirmek için Ennismore ile birleşmeyi planlıyor.

Birleşme sonucunda, The Hoxton ve Mama Shelter dahil olmak üzere 12 marka altında 73 otel ve 150’den fazla restoran ve bar tek bir çatı altında hareket edecektir. Accor; sbe Entertainment Group, Mama Shelter ve 25hours ortaklarını satın almak için 300 milyon dolardan daha fazla harcama yapmayı ve sbe’nin butik otel markaları ile birlikte yiyecek ve içecek kolunun çoğuna tam olarak sahip olmayı planlıyor. Birleşmiş şirket, Ennismore adını alacak ve genel merkezi Londra’da yer alacak. Anlaşmanın, çalışanların ve düzenleyici kurumların onayına tabi olarak 2021’in başlarında tamamlanması bekleniyor.

Ennismore’un kurucusu Sharan Pasricha ve Accor’un Lifestyle bölümünün CEO’su Gaurav Bhushan, eş CEO olacaklar. Accor çoğunluk hissedarı olurken Pasricha önemli bir azınlık pozisyonuna sahip olacak.

Pasricha, “Kalbinde kültür ve marka amacıyla bir olan Accor ile bu heyecan verici özerk varlık, benzersiz yaşam tarzı markalarından oluşan birleşik portföyümüzü geliştirmek, büyümemizi hızlandırmak ve yeni pazarlar keşfetmek için bir araya gelmemizi sağlıyor” dedi.

Accor’un başkanı ve icra kurulu başkanı Sébastien Bazin, yaşam tarzı otellerinin son birkaç yıldır grubun gelişim stratejisinin “merkezinde” olduğunu söyledi.

“Ennismore’un kurucusu Sharan ve harika ekipleriyle ortaklık yapmak, Lifestyle tutkumuzu yeni ve heyecan verici bir seviyeye taşıyacak. Bu kombinasyonla, dünya çapında markaların en büyük ve en hızlı büyüyen ekosistemini oluşturarak konaklama endüstrisine liderlik ediyoruz. Bu yeni güçlü kombinasyon, gelecekteki heyecan verici büyümemizin motoru haline gelecektir.”

Sosyal Medya'da Paylaşın