Accor, Türk mutfağını Nefais Restaurant ile taçlandırıyor

Accor, ilk markası özelliğini taşıyan Novotel markası çatısı altında, Novotel Istanbul Zeytinburnu oteli içerisinde, ’Keşif Mutfağı ‘ mottosu ile Türkiye coğrafyasının zengin mutfağını taçlandıran Nefais restaurant’ın kapılarını misafirlerine açtı. “Nefais Restaurant” binlerce yıllık mutfak kültürümüzün ve Anadolu coğrafyasının eşsiz tatlarını keşfetmeniz için bulunmaz bir fırsat sunuyor.   

Avrupa’nın en önde gelen otel zinciri Accor Grubu, Türkiye’ye güçlü yatırımlarını sürdürürken, Türkiye’nin Novotel ile tanıştığı ilk oteli olan Novotel İstanbul Zeytinburnu’nda, Türkiye coğrafyasının zengin mutfağını ‘Keşif Mutfağı’ mottosuyla “Nefais Restaurant” ile taçlandırıyor. Bir Novotel markası olan ‘’Nefais’’, Türkiye coğrafyasını oluşturan 7 bölgenin zengin mutfağını ve lezzetlerini bir araya getiriyor. Nefais ‘in işletme ve konsept danışmanlığını, Accor otellerinde 2007 yılından bu yana farklı pozisyonlarda yöneticilik görevlerini üstlenen ve halen Novotel & ibis Otel Istanbul Zeytinburnu otellerinin yöneticiliğini yürüten Eray Dursun yaparken, Mutfak Şefliğini ise Kanada, New York, Dubai, Karayip Adaları gibi farklı destinasyonlarda kariyerini geliştiren  ülkemizi bir çok uluslararası yarışmada başarıyla temsil eden Muhittin Fidan üstleniyor.

Binlerce yıllık eşsiz lezzetler

‘Nefais Restaurant’, binlerce yıllık geçmişe sahip lezzetlerimizi misafirlerinin sofralarına taşıyabilmek için marifetli şeflerin ve yöre insanlarının orijinal reçetelerini araştırarak yola çıktı. Toprakla başlayan yemeğin yolculuğunu ateş ile buluşturmak için farklı pişirme yöntemleri kullanılırken, yemek kültürümüzü yerel gelenek ve göreneklerle harmanladı. Nefais Restaurant’ın çıkış noktası, otelleri ziyaret eden yabancı misafirlere, ülkemizin geniş gastronomi ürünlerinden alternatifler sunarak köklü mutfak kültürümüzü onlarla tanıştırmak.

Kadınların iş hayatına katılımına destek 

Nefais Restaurant, doğru tarım ürünlerini, doğru takvimlerde kullanmak önceliğiyle hareket ederken, aynı zamanda konsept içerisinde sosyal sorumluluk projelerine de yer veriyor. ‘’Nefais’’ menüsünde sunulan tarhana Beypazarı’nda, kadayıf dolması Erzurum’da, tepsi mantısı Kayseri’de, ev hanımları tarafından Nefais için özel olarak hazırlanıyor.

Nefais, menüdeki ürünlerde mutlaka kooperatiflerin ürünlerini bulunduruyor. Restoran’da, güveçler Avanos’da, kaseler Ağırnasta, tabaklar Gaziantep’te, ekmek pişirme taşları Bartın’da yerel zanaatkârlar tarafından el işçiliğiyle yapılıyor. Nefais konseptiyle müthiş lezzetlerin yanında, çalınan müziklerden, servis ekipmanlarına kadar her noktada ülkemizin emek ve kültürünün dokunuşları bulunuyor.

Yerli misafirlere yeni keşifler 

 Nefais tüm bunların yanı sıra yerli misafirlerine de, belki de bugüne kadar duymadıkları ya da bildikleri ama her zaman erişmelerinin mümkün olmadığı, yeni tatları keşfetmelerini sağlayacak bir tecrübe sunuyor.  Nefais, resmi web sitesinde “Sizin Reçeteleriniz” başlığı altında oluşturduğu bölümle , zamanla unutulmuş reçeteleri yeniden gün yüzüne çıkarmayı ve mutfak kültürümüze katkı sağlamak için paylaşımlar yapmayı hedefliyor. Önümüzdeki günlerde de kişilerin izinleri dahilinde, her yenilenen menüye, bu reçeteler içerisinden seçilecek bir reçete eklenecek. Yerli misafirler ‘Nefais’ ile yeni keşiflerini sürdürecek.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın