Accor Otel Grubu Türkiye’de 13 yeni otel projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor

Dünyanın öncü otel gruplarından Accor Otel Grubu, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde, Dubai bölge ofisinin yönetimi altında Türkiye ve Hindistan’ı kapsayacak şekilde genişledi. Türkiye’de 54 oteli olan grubun 13 otel projesi daha hayata geçecek.

Avrupa’nın önde gelen otel zinciri Accor Otel Grubu, dünya lideri ileri seviye otelcilik hizmetlerini sürdürürken, Orta Doğu ve Afrika bölgesine Türkiye ve Hindistan’ı ekledi. Genişleyerek güçlendirilen bölge şimdi 400 otel genelinde 84 binden fazla odadan oluşan bir portföyden oluşacak. Ekonomiden lükse kadar her pazar segmentini kapsayan ve yenilikçi yaşam tarzı konseptleri, markalı rezidanslar ve uzun süreli konaklama modellerinden oluşan sektörün en dinamik marka portföyü ile grup, otelcilik alanında lider bir rol üstleniyor.

Bölgedeki en büyük uluslararası konaklama işletmecisi

Yeni bölgesel genişleme ve yapılandırılma doğrultusunda önümüzdeki 24 ay içinde açılması planlanan 112’den fazla mülkle artan bir çeşitlilik de gerçekleşecek. Accor Otel Grubu, toplam anahtar sayısını 110.000 odaya yaklaştırarak, bölgedeki en büyük uluslararası konaklama işletmecisi haline getiriyor.

Accor Türkiye, Hindistan, Orta Doğu ve Afrika İcra Kurulu Başkanı Mark Willis, yeni yapılanma ile ilgili olarak şunları söyledi: “Ekonomi, orta ölçekli, üst ölçekli ve lüks olmak üzere tüm pazar yelpazesinde 35’ten fazla markadan oluşan genişletilmiş portföyümüz, bölgedeki büyüme için bir katalizör işlevi görmektedir. Bu bölgesel genişleme her destinasyondaki her proje için çeşitli otelcilik seçeneklerine sahip olduğumuz anlamına geliyor.”

Mark Willis sözlerine şöyle devam etti: “Zaten çeşitlilik gösteren bölgemize Türkiye ve Hindistan’ın da eklenmesi, var olan ilişkiyi ve yıllar içinde başarılmış olan çalışmaları pekiştirebileceğimiz ve bunu toplu bir çabaya merkezileştirebileceğimiz anlamına geliyor. Bölgenin geleceği için gözümüzde uzun vadeli planlarla Hindistan ve Türkiye’yi portföyümüze entegre etmemiz stratejik ama doğal bir hamledir.”

Oteller ve Anahtarlar Orta Doğu Afrika Türkiye Hindistan
ŞU AN 135

(38.596)

165

(26.531)

54

(12.058)

52

(9,863)

YAPIMI DEVAM EDEN (24 AY) 34

(10.182)

61

(12.596)

13

(2.131)

7

(1.058)

 

Grubun Hindistan’daki portföyünde, Accor’un İbis ve Novotel gibi bazı önemli orta ve ekonomik otel markalarının yanı sıra lüks segmentten Mumbai’deki ikonik Fairmont Jaipur ve Sofitel BKC yer alıyor. 2021’in başında grup, Udaipur’da ilk Raffles ile Raffles markasını ülkeye tanıtacak. Tesis, “Doğunun Venedik’i” olarak da bilinen ve gölleri, tapınakları ve saraylarıyla ünlü batı Rajasthan eyaletinde yer alacak.

Sosyal Medya'da Paylaşın