Abeja yeni bir fine dining deneyimi başlatıyor

Abeja şaraphanesi, kaliteli şaraplarına uyan özgün yemekler sunacağı The Kitchen at Abeja’nın açılışını duyurdu. Farklı şarap eşleştirme menüleri, tamamlayıcı lezzetler ve daha birçok deneyimi barındıran menüsüyle Abeja, misafirlerini bekliyor. 

Executive Chef Elodie Li, haftalık olarak güncellenen menülerde Abeja şarap üreticileri Dan Wampfler ve Amy Alvarez-Wampfler ile işbirliği yapıyor. Üzüm bağları ve bahçeleriyle çevrili bir arazide yer alan The Kitchen at Abeja, misafirlerine zengin bir şarap deneyimi sunuyor. ABD ve Avrupa’nın önde gelen mutfaklarından ilham alan menüsünde taze ve yerel malzemelere yer veriliyor. Elbette bu özel yemeklere Abeja şarapları eşlik ediyor. Restoranın yönetici şefi Elodie Li, Fransa’da birçok Michelin yıldızlı restoranda çalıştıktan sonra ülkesine geri döndü. Li, üzümlerin yetiştirildiği ve şarapların üretildiği yerden sadece birkaç adım ötede kaliteli yemekler sunma fikrini heyecan verici buluyor.

2000 yılındaki kuruluşundan bu yana Abeja, kırsal güzelliği, arazideki üzüm bağları ve beğenilen şarapları ile ziyaretçilerinin gözdesi. Bu yeni girişim için Abeja’nın kır evleri ve süitleri de titizlikle restore edildi. Şarap meraklıları için bir inziva yeri olmaya hazırlanan Abeja, misafirlerini biraz yavaşlamaya ve Walla Walla Vadisi’nin tadını çıkarmaya davet ediyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın