7. Enginar Festivali pandemi nedeniyle çevrimiçi olarak yapılacak!

Her yıl Nisan ayının son haftası gerçekleşen Enginar Festivali’nin bu yıl 7.’si gerçekleşiyor. Pandemi dolayısıyla geçtiğimiz yıl dijital ortamda yapılan Festival, bu yıl da 22-25 Nisan tarihleri arasında dijital olarak yapılacak.

Doğayı önemseyen, tarihi zenginliklerin kıymetini bilen, sağlıklı tarımsal üretim ve iyi beslenmeyi amaçlayan, insana ve yerel kültüre değer veren nitelikli turist için Urla’nın bir cazibe merkezi haline getirilmek.

Urla’da yıl boyu nitelikli turist ağırlamak için kültür turizmi, kırsal turizm, agroturizm ve gastronomi turizmi bütünleşik ele alınarak gerçek bir kalkınma yaratılması hedefleniyor. Enginar bu bütünleşik kalkınma çalışmasının sembol ürünü niteliğinde. Urla Sakız Enginarının Festival ile taçlandırılması kararının ilk yıllarında bölgenin tarımsal ve kırsal kalkınması amacıyla yola çıkıltı. Ancak her geçen yıl artan ilgi, yerel halkın katılımları ve ilçenin kapasite artışı ile birlikte artık yalnız tarım ve kırsal kalkınma değil tüm ilçeyi kapsayan ve tüm değerlerini öne çıkaran bir festival içeriği geliştirildi. Enginar başlığında ekolojik çeşitliliği, tarımsal ürünler, mutfak kültürü ve gelenekler ayrı ayrı işlendi.

Sosyal Medya'da Paylaşın