2 Michelin yıldızlı ünlü şef Sat Bains’ten annesi ile lezzetli bir iş birliği!

2 Michelin yıldızlı Restaurant Sat Bains’in ünlü şefi Sat Bains, eşsiz lezzetlerini evlere taşımak için başlattığı yeni girişimi için çok özel biriyle iş birliği yapıyor: annesiyle.

Bains’in dünyaca ünlü 10 çeşit tadım menüsü pandemi sebebiyle misafirleriyle buluşamıyorken başarılı şef Bains, ekibi ve annesi ile birlikte özel bir paket servis menüsü üzerine çalışıyor. ‘Momma Bains’ paket servis menüsünün odağında yer alan Punjabi yemeklerini mükemmelleştirmek için sıkı bir şekilde çalışan Bains Nottingham Post’a, “Bu annemin yaptığı gerçek ev tarzı yemek” dedi. Tamamen vejeteryan, tamamen vegan menü; bu hafta sonu patates, bezelye ve baharatlarla doldurulmuş samosa ve nohut köri ve demirhindi Hint turşusu ile başlıyor. Önümüzdeki haftalarda mercimek dhal, patlıcan sabji ve aloo gobi gibi diğer yemekler de eklenecek.

Tümü annesinin repertuarından olan Hint yemekleri, ödüllü Cod’s Scallops’un Nottingham’daki ve Norfolk’taki No.1 Cromer’daki dükkanları da dahil olmak üzere İngiltere’nin en iyi chippies’lerinde satılacak.
Sosyal Medya'da Paylaşın