10. Uluslararası Resort Turizm Kongresi ilk defa dijital olarak start verdi

Dünya, Türkiye ve Antalya turizminin önemli aktörlerinin bir araya geleceği turizmin en büyük buluşmalarından birisi olan Uluslararası Resort Turizm Kongresi, DenizBank ana sponsonsorluğunda bu yıl 10. kez Antalya’da ilk defa dijital olarak gerçekleşiyor.

26 Kasım 2020 de Antalya’dan canlı yayınlanacak kongrenin ana teması her yıl olduğu gibi “Geleceğin Turizmi, Turizmin Geleceği” olacaktır. Dünyada yaşanan son gelişmeler ışığında, turizmin mevcut durumu ile kısa, orta ve uzun vadeli olası gelişmelerin sektöre yansımaları 10. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nde ele alınacak.

AKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Erkan YAĞCI: “2020 yılını zor bir dönem olarak geçirmekte olan sektörümüz, 2021 yılına doğru hazırlıklarına başladı. Sadece ülkemizin değil, dünyanın tüm önemli destinasyonlarını da etkileyen pandemi sorunu ve geleceğe yönelik öngörüler bu yıl ki kongrenin ana konusu olacaktır” dedi.

DENİZBANK ana sponsorluğunda gerçekleşecek kongrede DENİZBANK Finansal Hizmetler Grubu CEO’su Hakan ATEŞ; Dünya ekonomisindeki gelişmeler ve turizme etkileri konusunda bir sunum gerçekleştirecek ve turizm sektörünün ekonomi ile ilişkisini özellikle son dönemde küresel çapta ve Türkiye’de yaşanan olaylar ışığında ele alacak.

Turizm ve seyahat endüstrisinde beklentilerin, sorunların ve çözüm önerilerinin konuşulacağı 10. Uluslararası Resort Turizm Kongresi, Türkiye ve Dünya turizm endüstrisinin önemli aktörlerini bir araya getiriyor.

Bu yıl kongrede; EasyJet CEO’su Johan LUNDGREN, RTK CEO’su Thomas BÖSL, DENİZBANK CEO’su Hakan ATEŞ, Dünya Turizm ve Seyahay Konseyi Başkanı Gloria Guevara Manzo, FVW Direktörü Klaus HİLDEBRANDT, ANEX Tour Yönetim Kurulu Başkanı Neşet KOÇKAR, TÜROFED Başkanı Sururi ÇORABATIR konuşmacılar arasında yer alacak.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) tarafından gerçekleştirilecek kongreyi; yurtiçinden ve yurtdışından seyahat endüstrisinde yer alan turizmin tüm paydaşları ile finansman, danışmanlık, yatırım, işletme, yönetim ve tedarikçi firmaların üst düzey , karar verici temsilcileri izleyebilecek.

Kongreye https://www.resortkongre.com/ dan kayıt yapılarak online olarak kongreye katılım sağlanabilecek.

Sosyal Medya'da Paylaşın